W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 19 kwietnia 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem tematem wizyty państwa Ewy i Piotra Karweckich w naszym mieście była prelekcja na temat Kosowa - najmłodszego państwa Europy, które jedenaście lat temu proklamowało swoją niepodległość.
Zgromadzeni w sali teatralno – widowiskowej MCK-u słuchacze dowiedzieli się od prowadzących wielu ciekawostek na temat tego małego i stosunkowo młodego państwa. Podróżnicy opowiedzieli o historii tego kraju, atrakcjach turystycznych, zwyczajach tam panujących i tradycyjnych potrawach, jakie przyrządzane są w kuchniach kosowskich domów.

Prelekcja państwa Karweckich na temat faktów, mitów, tradycji i kulinariów Kosowa, dopełniona prezentacją fotografii z podróży po tym bałkańskim państwie, była znakomitym pomysłem dla wszystkich na fantastyczne spędzenie czasu w czwartkowy kwietniowy wieczór. Podróżnicy swoją prezentacją podróży do malutkiego Kosowa udowodnili bowiem, że do tego pięknego, urokliwego miejsca, do którego z Bełchatowa wcale nie jest tak daleko, warto się wybrać.

Katarzyna Przybył, kl. 3AG

Additional information