W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

“Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym”
Johann Wolfgang von Goethe

Przyjęło się sądzić, że pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest Dniem Wagarowicza – chwilą kiedy uczniowie czas przeznaczony na zajęcia szkolne spędzają… poza szkołą. W naszej szkole 21 marca 2019 roku był chwilą kiedy o wagarach i nieobecności w szkole nie było mowy! Tego dnia nauczyciele języków obcych zorganizowali dla swych podopiecznych (oraz zaproszonych z tej okazji ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie i Szkoły Podstawowej w Domiechowicach) cykl zajęć i warsztatów, które w aktywny sposób edukowały uczniów.

Zajęciami, w których uczestnicy mogli wziąć udział były: warsztaty taneczne, kulinarne, wokalne, teatralne, translatorskie, filmowe spotkania z językiem angielskim, hiszpańskim i niemieckim, warsztaty medialne z HerbertTV, warsztat o kulturze i języku rosyjskim. Finałem cyklu spotkań było podsumowanie imprezy - prezentacja efektów wszystkich działań na auli szkolnej z degustacją potraw przygotowanych przez młodzież w czasie zajęć kulinarnych oraz wręczenie nagród w konkursie translatorskim. Ponadto rozdane zostały nagrody zwycięzcom konkursu „Angielska kartka z pamiętnika”, którymi zostali:
Natalia Studziżur z klasy IIA LO, Karina Lubońska z klasy IB LO oraz Małgorzata Malańska z klasy III LO.
Dzień Języków Obcych był cudownie spędzonym czasem w naszej szkole. Zachwycające efekty działań zajęć tanecznych i wokalnych, przepyszne potrawy przygotowane na zajęciach kulinarnych oraz owoce warsztatów filmowych i kulturowych w postaci plakatów i posterów dowiódł, że organizacja takiej formy pędzenia czasu przez uczniów w Dzień Wagarowicza była strzałem w dziesiątkę!!!

Additional information