BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Zakończyły się w naszej szkole zajęcia w ramach programu prowadzonego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Fan Jing i Yuwen Tang z Chin oraz Syarifah Muslimat z Indonezji spędziły w Herbercie dwa tygodnie mieszkając u rodzin uczniów i prowadząc lekcje, podczas których opowiadały o swoich krajach, języku, kulturze, systemie edukacji oraz odpowiadały na wiele pytań zadawanych przez uczniów podczas zajęć.

1Oprócz prowadzenia lekcji razem z uczniami klasy I A wolontariuszki zwiedziły Muzeum Regionalne, gdzie wzięły udział w lekcji "Bełchatów - miasto trzech religii" oraz odwiedziły z klasą IIA/B ekspozycję PGE Giganty Mocy. Był również czas na sportową przygodę. Dziewczyny pojechały na wycieczką szkolną na Górę Kamieńsk i z pomocą pani Gieruli spróbowały swoich sił w narciarstwie. Dla Sya była to jej pierwsza przygoda w życiu z nartami. Oprócz tego były rozmowy przed i po lekcjach, wspólne świętowanie chińskiego Nowego Roku, spotkania w gronie rodzinnym i spacery po mieście. Wolontariuszki zapewniały nas, że wywożą z Herberta wspaniałe wspomnienia i były wdzięczne rodzinom goszczącym za serdeczne przyjęcie oraz pomoc w różnych nietypowych sytuacjach.

Wizyta studentek z Chin i Indonezji stała się dla całej społeczności naszej szkoły wspaniałą szansą na poznanie innych kultur i doskonalenia umiejętności językowych, gdyż językiem programu jest język angielski. Pozostały nam filmy zrealizowane przez HerbertTV oraz zdjęcia, które będą dla nas wszystkich miłym wspomnieniem. Z pewnością będziemy kontynuować współpracę z AIESEC i w dalszym ciągu zapraszać wolontariuszy wzbogacając w ten sposób naszą wiedzę o świecie i znajomość języków obcych.

Additional information