BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 17 stycznia 2019 roku w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Podróżnika. Gościem spotkania był pan Piotr Matyśniak, który opowiedział zgromadzonym słuchaczom o swojej podróży do Nowej Zelandii. Tytuł prelekcji - "Nowa Zelandia - raj dla podróżnika", zdradzał temat tego ciekawego spotkania.

Nowa Zelandia, jak zapewniał prelegent, to niezwykłe miejsce pełne zachwycających zakątków przyrody, kraina o niezwykłym ukształtowaniu terenu i jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Odwiedzających je turystów zachwyca górami, gejzerami, zielonymi wzgórzami, jeziorami o krystalicznie czystej wodzie oraz urokliwymi plażami i bogactwem świata zwierząt, które można obserwować w ich naturalnym środowisku. Różnorodne krajobrazy, które są wielkim atutem Nowej Zelandii, posłużyły za scenerię do filmów „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit”, co spowodowało wzrost zainteresowania tym krajem, do którego przyjeżdżają setki turystów, m. in. miłośników twórczości R. R. Tolkiena i filmów Petera Jacksona, aby zobaczyć Hobbiton – wioskę hobbitów składającą się z ponad 37 dziupli hobbitów, w tym tę najważniejszą – domek Bilbo Bagginsa – głównego bohatera „Hobbita”.
Spotkanie z panem Matyśniakiem było z pewnością inspiracją dla wielu zgromadzonych tego dnia w sali Gigantów Mocy słuchaczy do tego, by w przyszłości odbyć jakąś fantastyczną „podróż życia” do Nowej Zelandii – krainy cudownych gór, pięknych zielono-błękitnych przestrzeni, gorących źródeł i bajkowego Hobbitonu.

Additional information