BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Aby życie było mądre,
najważniejsza jest dobrze pojęta troska,
po części o naszą teraźniejszość,
po części o naszą przyszłość,
tak aby jedno
nie było przeszkodą dla drugiego.
Arthur Schopenhauer

W piątek 18 stycznia 2019 roku w Restauracji „Laura” w Bełchatowie odbył się bal studniówkowy maturzystów z naszej szkoły. Uroczystość miała kameralną formę (ze względu na to, że bawili się na nim uczniowie jedynej w tym roku klasy maturalnej naszego „Herberta”).
Bal rozpoczął się nietypowo, lecz uroczyście i z powagą: zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele upamiętnili minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska - pana Pawła Adamowicza. Następnie głos zabrała pani Dyrektor szkoły – pani Małgorzata Jasitczak, która w krótkim przemówieniu złożyła uczniom życzenia wytrwałości i pomyślnie zdanej matury oraz wręczyła każdemu z maturzystów po jednej czerwonej róży, co również jest tradycją naszej szkoły.

Po znakomitym, pełnym powagi, elegancji i majestatyczności wykonaniu przez maturzystów poloneza, przygotowanego pod opieką pani Anny Gieruli, przyszedł czas na krótką część artystyczną, wspólnie odśpiewaną piosenkę ze wspominkowym „teledyskiem” oraz odtańczenie z zaproszonymi nauczycielami tańca znanego jako „belgijka”. Był to początek świetnej zabawy, trwającej do samego rana, która z pewnością była udana, ponieważ parkiet rzadko w ciągu tej nocy był pusty…

Relacja HerbertTV

Studniówki 2019 w Bełchatowie. Studniówka VI LO im. Zbigniewa Herberta
- fotorelacja  "naszemiasto"

Additional information