BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Wyniki III Międzyszkolnego Konkursu na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa
Herberta na Język Angielski, Hiszpański, Niemiecki i Rosyjski


Rozstrzygnięty został III Międzyszkolny Konkurs na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta na Język Angielski, Hiszpański, Niemiecki i Rosyjski. W tym roku na konkurs nadesłano 29 wierszy i jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wybrać te najlepsze. A oto nazwiska laureatów i wyróżnionych:
Laureat w kategorii język angielski - Kamil Roter z Zespołu Szkół "Cogito" w Siemianowicach Śląskich za tłumaczenie wiersza „Pan od przyrody”
Wyróżnienia w kategorii język angielski: Magdalena Sigardsson z XCIX LO im. Z. Herberta z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie za tłumaczenie wiersza „Dlaczego klasycy”, Monika Glapińska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Domiechowicach za tłumaczenie wiersza „Kołatka”, Aleksandra Woźniak z Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach za tłumaczenie wiersza „Dlaczego klasycy”
Laureat w kategorii język niemiecki - Nadia Cejnóg ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Jachowicza w Bełchatowie za tłumaczenie wiersza „Kołatka”
Laureat w kategorii język rosyjski - Mikołaj Synak z V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku za tłumaczenie wiersza „Pan od przyrody”
Wyróżnienia w kategorii język rosyjski: Andrij Holanski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie za tłumaczenie wiersza „Pan od przyrody”, Anastasiia Yefimishch z CV LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie za tłumaczenie wiersza „Kołatka”

Dziękujemy wszystkim autorom przekładów za nadesłanie tłumaczeń wierszy i zapraszamy laureatów i wyróżnionych po odbiór nagród i wyróżnień do naszej szkoły 21.03. w Dniu Języków Obcych. W przypadku, gdy nie będzie możliwy odbiór osobisty, nagrody i dyplomy wyślemy pocztą.

W zakładce Konkursy dostępny jest protokół i nagrodzone tłumaczenia wierszy

Additional information