BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„I pomyśl, jakie to dziwne,
że Bóg miał lata dziecinne,
matkę, osiołka, Betlejem.”
ks. Jan Twardowski

W czwartek 21 grudnia 2018 roku w auli naszej szkoły odbyła się tradycyjna wieczerza wigilijna – uroczystość, która jest jedną z najbardziej niezwykłych imprez obchodzonych w „Herbercie”. Wigilia szkolna dostarczyła uczestnikom wielu emocji, wzruszeń i miłych doznań.
Po odczytaniu fragmentu „Biblii” przez księży uczących w naszej szkole opowiadającego o narodzinach Chrystusa oraz podzieleniu się przez uczestników wieczerzy opłatkiem, zebrani goście mieli okazję obejrzeć krótki świąteczny spektakl przygotowany przez uczniów klasy IIA LO pod opieką pani Anny Gałązkiewicz. Niespodzianką okazał się fakt pojawienia się na Wigilii świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich prezentami.

Po spektaklu przyszedł czas na wieczerzę wigilijną i kolejny punkt programu: konkurs śpiewania kolęd, w którym wzięli udział przedstawiciele prawie wszystkich klas. Po wysłuchaniu różnorodnych kolęd i piosenek (wykonanych nie tylko po polsku, lecz także po angielsku, niemiecku i hiszpańsku) jury w składzie: pani Jolanta Hertel, pani Teresa Gaszewska i pan Jerzy Śliwiński ogłosiło werdykt, który wygląda następująco:

I miejsce zajęli ex aequo wykonawcy z klas 3AG i IA LO
II miejsce, również ex aequo, zajęli przedstawiciele klas 1B LO i 1C LO
III miejsce, również ex aequo, zajęli wykonawcy z klas 2A LO i 3BG.

Dodatkową niespodzianką był fakt ufundowania przez panią Dyrektor nagród dla wykonawców, którymi są słodkie lub kulinarne upominki (wybrane przez nagrodzonych) w wysokości: 100 zł za zajęcie I miejsca, 80 zł za zajęcie II miejsca i 60 zł za zajęcie III miejsca. Dopełnieniem tej pięknej i radosnej uroczystości było wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestników spotkania kilku kolęd.
Szkolna Wigilia to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz naszej szkoły. Jest to spotkanie, które dzięki swojemu urokowi i niezwykłej atmosferze, wyczekiwane jest przez wszystkich przez cały rok. Na następną Wigilię musimy jednak czekać z utęsknieniem przez następne kilka miesięcy 2019 roku…

Additional information