W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 20 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami i wychowawcami, wzięli udział w projekcji filmu „Carrie Pilby” w reż. Susan Johnson w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Pokaz filmu związany był z udziałem uczniów w interdyscyplinarnym programie edukacji medialnej i społecznej „KinoSzkoła”, którego celem jest podniesienie jakości kompetencji medialnych i społecznych młodzieży oraz wsparcie młodych ludzi w kształtowaniu: postaw empatycznych w zakresie relacji międzyludzkich i problemów współczesnego świata.
Pokaz filmu poprzedzony był dyskusją, prowadzoną przez pana dr Adama Andryska z Uniwersytetu Śląskiego – filmoznawcę i trenera edukacji medialnej, na temat dorosłości i dorastania oraz roli odpowiedzialności w życiu człowieka. Dopełnieniem interesującego mini - wykładu była projekcja filmu obyczajowego „Carrie Pilby” opowiadającego historię
19 – letniej, alienującej się od świata dziewczyny wkraczającej w dorosłe życie, która zmuszona zostaje przez swego terapeutę do otwarcia na ludzi i świat.

Additional information