W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Czym jest muzyka?
Może po prostu niebem,
z nutami zamiast gwiazd?
Ludwik Jerzy Kern

W sobotę 1 grudnia 2018 roku w kościele parafialnym św. Ignacego Loyoli w Suchcicach odbyła się niecodzienna uroczystość. W ramach obchodów dnia Świętej Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych – orkiestra Suchcice i Okolice, pod batutą pana Mateusza Cieślaka, zaprosiła wszystkich melomanów, miłośników muzyki orkiestrowej i przyjaciół tego zespołu na swój koncert. Uroczystość związana była nie tylko z pięknym uczczeniem dnia patronki muzyków, lecz także ze zwieńczeniem znakomitego muzycznego sezonu, jaki wspólnie przeżyli członkowie orkiestry.
Muzycy podarowali słuchaczom niezwykłą ucztę dla duszy wykonując wszechstronny repertuar. Przybyli na koncert widzowie usłyszeć mogli nie tylko utwory, które jednoznacznie kojarzą się z wykonywaniem ich przez orkiestry dęte (takie jak np. „Marsz Pierwszej Brygady”), lecz także utwory pop – rockowe, suity ze znanych filmów („Król Lew”) oraz popularne i lubiane hity takich zespołów i wykonawców jak: A – HA, Michael Jackson, Maroon 5, Adele czy Queen.

Z dumą pragniemy również poinformować, że jednym z członków orkiestry Suchcice i Okolice jest uczennica naszej szkoły – Angelika Jakóbczak, dla której wspomniany koncert był tak samo ogromnym przeżyciem jak dla jej koleżanek i kolegów, słuchających przygotowanych na tę uroczystość utworów.
Angelice, jak i całej orkiestrze, życzymy w kolejnym muzycznym sezonie roku 2019 samych sukcesów, wielu niezwykłych przeżyć, cudownych doświadczeń oraz dalszego rozwoju artystycznego talentu!

      

Additional information