W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Jak mamy zacząć
Z człowiekiem silniejszym
niż Jan kiedy
Jan robił ten cały swój chrzest.

Głupcy, czy nie dostrzegacie
Stawka, za którą gramy
Jest niewyobrażalnie wysoka
Musimy go zdławić do końca
Więc jak Jan przed nim
Ten Jezus musi umrzeć.”
(„This Jesus Must die” – sł. Tim Rice,
muz. Andrew Lloyd Webber)

W piątek 24 listopada 2018 roku miłośnicy sztuki teatralnej z naszej szkoły wybrali się do Łodzi na wyjątkowy spektakl: rock – operę pod tytułem „Jesus Christ Superstar”, do którego muzykę napisał Andrew Lloyd Webber a libretto stworzył Tim Rice. Spektakl, zaprezentowany w Teatrze Muzycznym w Łodzi, przedstawiał ostatni tydzień z życia Jezusa widziany oczami jego zwolenników i przeciwników. Ponadto, przy użyciu mocnej rockowej muzyki, kolorowych strojów, niezwykłej inscenizacji i gry świateł, widowisko, zainscenizowane przez Zbigniewa Maciasa, było próbą odpowiedzi na pytanie o współczesne autorytety, moc wiary w Boga i człowieka, ale też siłę rażenia „sezonowych” idoli.

„Współczesny” Jezus to młody przystojny człowiek, który jest świadom swojej mocy, swej siły oddziaływania na wiernych, ale też ludzkich ułomności. Dlatego ze zrozumieniem i smutkiem obserwuje i oczekuje zdrady ze strony swoich przyjaciół oraz okrutnej kary, jaką przewidują na nim prześladowcy bojący się utraty władzy.
Znakomita muzyka, cudowna choreografia, niezwykła scenografia i rozwiązania sceniczne oraz porywająca gra aktorska sprawiły, że owacje na stojąco nie miały końca. Podziękowaniem artystów za ciepłe przyjęcie było… powtórne wykonanie kilku piosnek z musicalu, które wprawiły widzów w nastrój uniesienia, radości i fantastycznego nastroju. Oraz satysfakcji z obecności na tak niecodziennym wydarzeniu teatralnym jakim jest z pewnością rock – opera „Jesus Christ Superstar” prezentowana w łódzkim Teatrze Muzycznym.

Additional information