BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 15 listopada 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się spotkanie Klubu Podróżnika, którego tematem była prelekcja o greckiej wyspie Thassos. Spotkanie poprowadził pan Sebastian Białek - doktor nauk technicznych, fotograf i autorki wielu artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej oraz podróżniczej. Temat jego spotkania brzmiał: „Wyspa Thassos - szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji”.
Pan Białek, korzystając z prezentacji zdjęć oraz filmów, będących wynikiem jego podróży, opowiedział słuchaczom o swoich wrażeniach z pobytu na tej pięknej greckiej wyspie. Zapoznał widzów z niezwykłymi okazami fauny i flory wyspy Thassos, opowiedział o zwyczajach żywieniowych mieszkańców, omówił również najważniejsze cechy zabudowy architektonicznej tego urokliwego zakątka Morza Egejskiego. W czasie spotkania znalazł się również czas na omówienie ciekawostek dotyczących zwyczajów, jakie należą do kultury mieszkańców wyspy oraz ich podejścia do przyjeżdżających na Thassos turystów.
Spotkanie było niezwykle interesujące, a spragnionych opowieści o dalekich krajach zapraszamy na stronę internetową, prowadzoną przez pana Sebastiana Białka:

www.sebastianbielak.pl 

oraz kanał na YouTube - „Podróże bliskie naturze”.

Additional information