W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Płynie się zawsze do źródeł,
pod prąd,
z prądem płyną śmiecie”
Zbigniew Herbert

W piątek 9 listopada 2018 roku w auli ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość miała w naszej szkole wielkie – podwójne – znaczenie: obok obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości celebrowaliśmy również Rok Zbigniewa Herberta - w 20. rocznicę śmierci Patrona. Z tej okazji nauczyciele: pani Joanna Prasol i pan Piotr Stelmaszczyk, wraz z uczniami klas III LO i I LO, przygotowali niezwykłe przedstawienie. Spektakl nosił tytuł: „Nieskończenie niepodległa” i opowiadał dzieje Polski od chwili odzyskania przez nasze państwo niepodległości aż do czasów nam współczesnych. W dramatyczne losy Polski wplecione zostały również dzieje Zbigniewa Herberta: poety urodzonego we Lwowie, którego los rzucał nie tylko w różne części Polski, lecz także w wiele zakątków świata. Ponadto, obok wielu wierszy i piosenek, młodzi artyści zadbali również o to, by widzowie mogli poznać życie i twórczość Zbigniewa Herberta oraz najbardziej wyraziste i niezwykłe momenty z biografii Poety.

Dostojnym wprowadzeniem do spektaklu było uroczyste ślubowanie klas pierwszych, dopełnieniem natomiast krótkie acz wzruszające przemówienie pani Dyrektor – Małgorzaty Jasitczak, która nie tylko podziękowała artystom za piękny występ, lecz także przekazała widzom kilka istotnych myśli na temat wolności i niepodległości, zwracając uwagę, że wolność mamy „zadaną” więc codziennym życiem musimy tę niezwykłą „pracę domową” odrobić.
Przygotowane przez młodych artystów i reżyserów wrażliwych na piękno sztuki i historii widowisko było z pewnością dowodem na to, że „zadaną” wolność odrabiamy w bełchatowskim „Herbercie” na „bardzo dobry”. To była wzruszająca, subtelna i pełna liryzmu uroczystość…

Additional information