BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Szkoła to uczniowie, 
uczniowie to klasa,
A klasa to.., 
aby nikogo nie urazić 
i nikomu nie zrobić przykrości,
KLASA TO - 
mówiąc najoględniej - 
ZBIÓR INDYWIDUALNOŚCI

W poniedziałek 15 października 2018 roku uroczyście obchodzono w naszej szkole Dzień Nauczyciela - przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto oświaty, szkolnictwa i pracowników wszystkich placówek, których zadaniem jest prowadzenie pracy dydaktyczno -wychowawczej. By uczcić ten dzień oraz nagrodzić nauczycieli „Herberta” za ich trud i pracę wkładaną codziennie w kształcenie młodzieży, Samorząd Uczniowski, wraz z uczniami klasy 3AG, zorganizował uroczystą akademię.

Głównym elementem tego uroczystego spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 3AG pod kierunkiem pani Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk zatytułowana: „Co ja tutaj robię?... Czyli koszmarny sen ucznia”. Spektakl przedstawiał mrożącą krew w żyłach historię koszmaru sennego jaki miała jedna z uczennic – główna bohaterka przedstawienia. Śniło jej się bowiem, że została nauczycielką i jest zmuszona do prowadzenia lekcji z rozgadaną i niesłuchającą jej grupą uczniów. W klasie tej spotyka najbardziej charakterystyczne typy uczniów, którymi są m. in.: prymus, pytalski, leser, komentator, cichy, wielbiciel muzyki, fan sportu, biznesmen, modelka, spóźnialski.
W toku wydarzeń bohaterka uświadamia sobie, że prowadzenie zajęć w konfrontacji z tak silnymi osobowościami jest niezwykle karkołomnym zadaniem. Dlatego dziewczyna wpada w coraz większą panikę. I wszystko prowadzi do kosmicznej katastrofy, z której młoda nauczycielka zdaje sobie sprawę. Już ma się poddać i ogłosić swą pedagogiczna klęskę… kiedy się budzi i uświadamia sobie, że to był tylko koszmarny sen.
Spektakl, brawurowo i z dużym poczuciem humoru zagrany przez uczniów klasy 3AG, bardzo się wszystkim podobał tym bardziej, że przedstawienie okraszone było piosenkami, do których (w dużej części) teksty napisali sami wykonawcy. Dlatego nikogo nie mogły zdziwić brawa i salwy śmiechu, jakie co chwilę można było usłyszeć z miejsc zajmowanych przez publiczność.
Dopełnieniem pięknego spotkania było wręczenie drobnych upominków nauczycielom naszej szkoły oraz „nagrodzenie” ich w odpowiednich kategoriach konkursu, który trwa w każdej szkole nieustannie przez cały rok szkolny.

Additional information