BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 18 października 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu Podróżnika. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli szansę poznać niesamowite fakty dotyczące Meksyku - największego państwa Ameryki Środkowej.
Prowadząca spotkanie pani Kinga Bielejec (autorka bloga gadulec.me) spędziła tam ponad 6 tygodni i przyznała, że Meksyk zachwyca i nie sposób się tam nudzić. Od obchodów „Dia de Muertos”, czyli Święta Zmarłych, przez nurkowanie w cenotach (czyli naturalnych studniach o przejrzyście czystej wodzie) czy jedzenie smażonych koników polnych aż po zwiedzanie historycznych miast Majów pełnych imponujących budowli, Meksyk zaskakuje turystów swą różnorodnością.

Barwny i zdumiewający kraj zaprezentowany przez podróżniczkę, przestał się nam kojarzyć jedynie z tequilą, kapeluszami sombrero i słonecznymi plażami. Dopełnieniem spotkania były autorskie zdjęcia wykonywane w różnych okolicznościach i różną techniką (pojawiły się nawet zdjęcia wykonywane… z drona!) oraz krótkie filmy. Prezentacje multimedialne z nich stworzone pozwoliły nam na chwilę przenieść się do urokliwego Meksyku. Dostaliśmy także wiele rad praktycznych dotyczących zwiedzania innych krajów oraz sposobu transportu, noclegów i bezpieczeństwa w podróży.
Uczestnicy spotkania z pewnością długo nie zapomną tak ciekawej i pełnej przydatnych informacji opowieści, przedstawianej z ogromną pasją przez absolutnego podróżniczego wariata jakim jest pani Kinga Bielejec!

Ola Potok III LO

Additional information