BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W piątek 19 października 2018 roku młodzi pasjonaci sztuki teatralnej z naszej szkoły, pod opieką pani Elżbiety Wichińskiej – Stańczyk i pana Michała Fijołka, wybrali się do łódzkiego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka na spektakl pod tytułem „Mayday”, którego autorem jest wybitny angielski komediopisarz Ray Cooney a reżyserem łódzkiego spektaklu jest Ryszard M. Nyczka. 

Ta niezwykle zabawna sztuka to farsa rozgrywająca się w dwóch angielskich domach opowiadająca historię skromnego, acz sprytnego, taksówkarza, który, prowadząc podwójne życie, umila je sobie… posiadaniem dwóch żon. Taka sytuacja nie może jednak trwać długo, ponieważ wystarczy drobny przypadek losowy (np. uratowanie staruszki przed kieszonkowcami) by precyzyjny plan taksówkarza legł w gruzach i życie bohatera stało się pasmem wielu niespodziewanych zdarzeń i zbiegów okoliczności. 
Spektakl, którego wartka akcja toczyła się z niezwykłą prędkością a gra aktorska występujących artystów zachwyciła wszystkich (z pewnością serca wszystkich skradł pan Tomasz Kubiatowski w roli Stanleya Gardenera!), zostanie w pamięci widzów przedstawienia jeszcze na długo. No i, kto wie, może uczestnicy wyjazdu na spektakl „Mayday” będą chcieli się dowiedzieć z części drugiej „Mayday 2”, jak potoczyły się dalsze losy państwa Smith…

Additional information