BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W dniach 3-4 października 2018 roku reprezentujący naszą szkołę poczet sztandarowy wraz z delegacją nauczycieli i dyrekcji w składzie: pani Dyrektor Małgorzata Jasitczak, pani Joanna Prasol oraz pan Sławomir Marczak, wziął udział w XX Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół, którego organizatorem było w tym roku XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku. Początkiem cyklu wszystkich imprez zaplanowanych w programie był udział uczestników w Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Bożego Ciała. Poprzedziła ona debatę oksfordzką (swego rodzaju „turniej” oponentów na zadany temat) przeprowadzoną w salach liceum gospodarza zjazdu (nasza drużyna dotarła do półfinału debaty mimo, że był to debiut naszej reprezentacji w tej niezwykle trudnej intelektualnej dyscyplinie!).

Kolejnym, bardzo ważnym punktem spotkania, był przejazd do Europejskiego Centrum Solidarności i zwiedzanie tego interaktywnego muzeum historii najnowszej. W audytorium odbyła się oficjalna część zjazdu, na której m.in. nauczyciele zostali odznaczeni Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Z ogromną dumą pragniemy oświadczyć, że w tym roku takie odznaczenia przyznano dwóm nauczycielom naszej szkoły: pani Joannie Prasol i panu Sławomirowi Marczakowi!
Kolejnym punktem programu był udział w spektaklu „Apokalipsa u wrót doliny”, który uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Dzieło, zainspirowane twórczością Zbigniewa Herberta, zrobiło na widzach ogromne wrażenie. Dlatego spacer po niezwykle klimatycznym Gdańsku, był cudownym dopełnieniem wrażeń teatralnych.
Uczestnicy zjazdu z pewnością zatrzymają w swej pamięci mnóstwo wspomnień z wyjazdu. Ale, jak twierdził nasz Patron – Zbigniew Herbert - podróż to: „rozmowa z żywiołami bez odpowiedzi”. O tym ile wrażeń i cudownych doświadczeń przyniósł każdemu z uczestników udział w XX Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół wie tak naprawdę on sam…

Additional information