BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W piątek 5 października 2018 roku grupa uczniów z klas 3AG, 3BG, IA LO i IC LO pod opieką pań: Elżbiety Wichlińskiej – Stańczyk, Magdaleny Koch oraz pana Michała Fijołka wybrała się na wycieczkę do Wadowic – miejsca urodzin Karola Wojtyły i do Energylandii – największego w Polsce parku rozrywki. 
Pierwszym punktem wycieczki były Wadowice – niewielkie miasteczko u podnóża Beskidów, które znane jest na całym świecie jako miejsce, w którym Karol Wojtyła – przyszły papież Jan Paweł II – mieszkał w czasach młodzieńczych, odkrywał swój talent aktorski oraz poczuł powołanie kapłańskie. 

Młodzi turyści nie tylko poznali miejsca związane z początkiem drogi Jana Pawła II do świętości (dom rodzinny Karola Wojtyły, Bazylika Mniejsza p.w. Ofiarowania NMP- miejsce chrztu, pierwszej komunii św. i bierzmowania Papieża Jana Pawła II, budynek Urzędu Miejskiego, w którym dawniej mieściła się dawna męska Szkoła Powszechna oraz Plac Jana Pawła II znajdujący się w centrum miasteczka). Mogli również doświadczyć Pontyfikatu Karola Wojtyły (na Placu Jana Pawła II znajduje się 161 wmurowanych tablic upamiętniających pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny i ponad 100 krajów świata) oraz skosztować jednego z najbardziej znanych cukierniczych wypieków na świecie – wadowickiej kremówki (którą, jak wszyscy wiemy, młody Karol Wojtyła uwielbiał w czasach gdy był uczniem liceum). 
Po tej niezwykle duchowej części wycieczki przyszedł czas na część rozrywkową – wyjazd do Energylandii: parku podzielonego na cztery strefy tematyczne, w którym znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 12 roller coasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne. Piękna słoneczna pogoda oraz wysoka jak na październik temperatura sprzyjały korzystaniu z wielu atrakcji parku. Potwierdzeniem znakomitej zabawy, jaką przeżyli młodzi uczniowie „Herberta”, były pełne uniesień i śmiechu opowieści z Energylandii w czasie powrotnej drogi do Bełchatowa. 
To był cudownie spędzony czas, którego uczestnicy wycieczki z pewnością długo nie zapomną.

Additional information