BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces”
Henry Ford

W piątek 14 września 2018 roku odbył się, tradycyjnie jak co roku, biwak integracyjny. Wspólny wyjazd do Ośrodka Konferencyjno – Szkoleniowego „Przy Patykach” w Kolonii Łobudzice był świetną okazją dla uczniów i nauczycieli by poznać się bliżej oraz wspólnie spędzić kilka miłych chwil z dala od szkolnych ław. Mimo padającego deszczu i niesprzyjających warunków wyjazd można było uznać za udany: humory wszystkim dopisywały, nikomu nie brakowało także energii na podjęcie walki w klasowej rywalizacji pierwszaków.

Program wyjazdu był, jak zwykle, intensywny i bogaty: początkiem atrakcji przewidzianych tego dnia były zabawy integracyjne uczniów klas pierwszych ze swymi wychowawcami. Następnie, po krótkim „zapoznaniu się” uczniów w klasach nadszedł czas na główną część biwaku, czyli chrzest pierwszaków. Tym razem miał on charakter rywalizacji między drużynami składającymi się z uczniów klas pierwszych. Konkurencje, przygotowane przez uczniów klas drugich wymagały nie tylko szybkości i wytrzymałości (np. bieg w workach, czy sztafeta z jajkiem na łyżeczce), lecz również odporności na stres, cierpliwości i znakomitej celności. Takich predyspozycji wymagały bowiem konkurencje takie jak: wyłowienie pływającego w wodzie jabłka bez pomocy rąk czy trafienie jajkiem do tarczy. Ostatecznie, po podliczeniu punktów z kilku niezwykle widowiskowych i ekscytujących konkurencji zwycięską drużyną okazała się… klasa IC LO! Wygrali oni nie tylko dzięki szybkości i celnemu oku, lecz również dzięki umiejętności wspólnego działania całej grupy wspomagającej się w trakcie rywalizacji!
Znakomitą zabawę, jaką zapewnili wszystkim widzom nie tylko startujący w „zawodach pierwszaków” uczestnicy zmagań, lecz także organizatorzy turnieju, zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wręczenie pucharu zwycięzcom i pamiątkowych certyfikatów reprezentacjom klas pierwszych.
Fantastyczna zabawa i cudowna atmosfera panująca w czasie biwaku integracyjnego jest jedynie potwierdzeniem faktu, że rok szkolny 2018/2019 w bełchatowskim „Herbercie” będzie z pewnością obfitował w wiele równie niezwykłych wydarzeń i imprez!

Additional information