BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 19 kwietnia 2018 roku w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury
w Bełchatowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Klub Podróżnika. Tym razem o swojej wyprawie na Białoruś opowiedziała para - Ewa i Piotr Karweccy. Ich opowieść była związana z ciekawym sposobem podróżowania jakim jest wyjazd samochodem, gdyż, jak mówią, w ten sposób da się zobaczyć najwięcej.
Podróżnicy rozpoczęli swoją opowieść od przybliżenia widzom historii Białorusi,
z którym przecież mamy wiele wspólnego oraz przedstawienia sylwetek wielu wybitnych postaci (takich jak Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko czy Witold Pilecki), które pochodzą właśnie z tych terenów, o czym większość osób nie wie.

W dalszej części swego wystąpienia podróżnicy nie skupiali się jedynie na ciekawych miejscach i zabytkach wartych zobaczenia (których na Białorusi nie brakuje), ale pokazali także codzienne życie mieszkańców jakie mieli okazję bardzo dokładnie obejrzeć. Skomentowali także kilka ze stereotypów dotyczących Białorusi i odpowiedzieli na nurtujące widzów pytania. Dzięki filmom i fotografiom zrobionym podczas wyjazdu i zaprezentowanym w czasie spotkania ich opowieść stała się barwniejsza i ciekawsza.
Państwo Karweccy udowodnili widzom zgromadzonym na spotkaniu Klubu Podróżnika, że aby przeżyć przygodę i doznać niesamowitych wrażeń nie trzeba jechać na inny kontynent. Prelekcja na temat podróży po Białorusi z pewnością zostanie na długo w pamięci pasjonatów wypraw, podróży i turystyki jacy tego dnia wzięli udział w spotkaniu Klubu Podróżnika.

Ola Potok II A LO

Additional information