BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Takiej akcji jeszcze w „Herbercie” nie było! Kilkudziesięciu uczniów wraz z opiekunami sadziło las w okolicach Bełchatowa. Kilka tysięcy malutkich sadzonek sosen będzie teraz przez wiele lat rosnąć, aby stać się prawdziwym lasem.
- Jestem dumna z moich uczniów, w pocie czoła sadzili las, dzięki czemu pozostawią po sobie trwały ślad na ziemi – mówi Małgorzata Jasitczak, dyrektor szkoły. - „Herbert” chętnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach, ponieważ chcemy naszej młodzieży pokazać w szerokim aspekcie różnorodność otaczającego świata. Mam nadzieję, że sadzenie lasu nie będzie akcją jednorazową i w przyszłości kolejne roczniki naszych uczniów będą inicjowały podobne wydarzenia.

Sadzenie lasu odbywało się oczywiście w uzgodnieniu z bełchatowskim Nadleśnictwem, które wskazało działkę do osadzenia oraz udostępniło sprzęt potrzebny do sadzenia.
- Taka akcja ma podwójny wymiar, oprócz tego, że sadząc młode sadzonki tworzymy nowy las, to odrywamy jednocześnie młodzież od telefonów i komputerów, pokazujemy otaczającą przyrodę i uwrażliwiamy na jej piękno – mówi Jarosław Zając, nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów. - Posadzone dziś sadzonki w pełni dojrzeją dopiero za 100 lat, ale będą służyć kolejnym pokoleniom, a w międzyczasie będą przez leśników pielęgnowane i doglądane.
Do akcji sadzenia lasu włączył się koncern PGE GiEK S.A, który w ten sposób zainaugurował bełchatowską odsłonę szerszego projektu - „Lasy pełne energii”. Zwieńczeniem akcji było wspólne ognisko przy szkółce leśnej Borowiny, zorganizowane dzięki pomocy pracowników PGE, którzy zapewnili nam aprowizację, a także zorganizowali transport na miejsce docelowe, za co składamy serdeczne podziękowania.

(ab)

Additional information