BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W środę 4 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkać się z panią Leną Krawczyk i panem Przemysławem Pędziwiatrem – podróżnikami, autorami bloga internetowego „czarny-szlak.pl”, którzy opowiedzieli słuchaczom o swojej pasji jaką jest podróżowanie.
Oboje ukończyli wymagające studia techniczne na Politechnice Krakowskiej, ale oprócz pracy w swoim zawodzie, postanowili zainwestować swój wolny czas w spełnianie swoich marzeń związanych z poznawaniem świata, a w szczególności tych zakątków Ziemi, których nie znają.

Zamiast łatwego oraz wygodnego zwiedzania, zaproszeni przez pana Sławomira Marczaka i Julię Krawczyk – uczennicę klasy IIB LO, pasjonaci podróży opowiedzieli widzom o swoim sposobie na zwiedzanie „z przygodą”, którym jest podróżowanie autostopem i spędzanie czasu za granicą „na własną rękę”. Taki sposób poznawania świata powoduje, że przygód i niespodziewanych sytuacji jest więcej. Zwiedzając Maroko, USA, Włochy, Bałkany i wiele innych miejsc bełchatowscy podróżnicy doznali wielu wrażeń i emocji potwierdzających, że świat jest jedną wielką zagadką, której nijak nie da się rozwiązać jednym wyjazdem ze swojego rodzinnego domu.
Spotkanie z autorami bloga „czarny-szlak.pl” obfitowało w wiele niezwykłych opowieści. Ci, których zabrakło na tej niezwykle intersującej prelekcji odsyłam na stronę internetową zaproszonych podróżników by dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat turystyki, podróżowania, obyczajów różnych państw oraz anegdot wynikających z podróży „na własną rękę”.

Katarzyna Kacprzak, kl. IB LO

Additional information