BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

We wtorek 20 marca 2018 roku Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego zorganizował panel naukowy związany ze Światowym Dniem Meteorologii, który przypada właśnie na ten dzień a związany jest z datą 20 marca 1950 roku kiedy to weszła w życie konwencja o powstaniu Światowej Organizacji Meteorologicznej.
Z tej właśnie okazji w Auli UŁ im. Stanisława Liszewskiego studenci, pracownicy WNG oraz zainteresowani widzowie wzięli udział w cyklu spotkań związanych z meteorologią.
Uczestnicy imprezy wysłuchali wykładu pani prof. Joanna Wibig pod tytułem „Arktyka jej krajobrazy i klimat”, zapoznali się z działaniem najnowocześniejszych przyrządów meteorologicznych oraz poznali relację z Zawodów Łazików Marsjańskich, jaka odbyła się w University Rover Challenge, na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych.
Niemniej ekscytującą częścią spotkania była ta, która odbyła się po panelu naukowym. Było to bowiem rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród. Miło nam donieść, że uczennica klasy IB LO – Karolina Włodarczyk - została 10 - krotnie nagrodzona w konkursach fotograficznych!!!
Zdjęcia Karoliny tak bardzo spodobały się jurorom, że nasza młoda artystka i jej prace zostały nagrodzone jako Zdjęcia Miesiąca (m. in. października, listopada, stycznia) a sama autorka została nagrodzona w kategorii Odkrycie Roku!!!
Sukcesy Karoliny Włodarczyk potwierdzają fakt, iż rozwijanie swoich pasji oraz wkładanie w to swojego serca, pracy i czasu wolnego prędzej czy później przyniesie korzyści.

Karolinie serdecznie gratulujemy tego fantastycznego sukcesu!!!

Additional information