BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Miejskie Centrum Kultury to miejsce, w którym nigdy nie wieje nudą. Potwierdzeniem tego faktu była kolejna odsłona Klubu Podróżnika, która odbyła się w czwartek 15 marca 2018 roku o godzinie 17.00. Gościem bełchatowskich pasjonatów turystyki i podróży był pan Adam Warszawski, który w bardzo interesujący sposób opowiadał nam – widzom zgromadzonym w sali koncertowej MCK- o tym, co spotkało go w Syrii oraz Kurdystanie.
Podróżnik w trakcie spotkania przybliżył nam tamten świat i ludzi, którzy zostali rzuceni w wir dramatycznych wydarzeń – wojny trwającej już kilka lat i nie kończących się politycznych i religijnych konfliktów powodujących cierpienie milionów ludzi. Opowieść zaproszonego do Bełchatowa podróżnika była wstrząsająca i niezwykle przejmująca, ponieważ pan Adam przedstawił tamtejszą sytuację zwykłych ludzi w kontekście wojny, która ich na co dzień dotyka. Jedni z nich są bezsilni bo dzień po dniu próbują wiązać koniec z końcem, inni chcą wyemigrować, a jeszcze inni wierzą, że są w stanie coś zmienić. Przez pryzmat ich losów, religii a także złożonej sytuacji politycznej obu krajów, poznaliśmy tę okrutną i pełną przemocy i niesprawiedliwości rzeczywistość.

Podczas prelekcji nie zabrakło zdjęć i opowieści z nimi związanych, które na każdym słuchaczu wywarły ogromne wrażenie. Różnorodne fotografie zaprezentowane przez pana Adama Warszawskiego pokazywały niezwykłe „kolory” życia mieszkańców Syrii i Kurdystanu: jedne z nich były zabawne i ukazywały wile radości Syryjczyków, inne natomiast były smutne bo odzwierciedlać miały wstrząsającą rzeczywistość tamtego świata.
Całe spotkanie było niezwykle interesujące. Zawsze bowiem warto posłuchać opowieści ludzi, którzy przeżyli przeszli coś niezwykłego w życiu i posiadają ogromną wiedzę. Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania Klubu Podróżnika, które odbędzie się już niebawem.

Aleksandra Woszczyk , kl. IA LO

Additional information