BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W piątek 16 lutego o godzinie 7.30 oczekujący na nowych wrażenia uczniowie klasy 3BG pod opieką pań: Magdaleny Gębali i Magdaleny Siemasz – Kruszyńskiej wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd zapowiadał się na niezwykle ekscytujący a my wszyscy oczekiwaliśmy wielu pozytywnych wrażeń. Humory wszystkim dopisywały o czy świadczy fakt, iż czterogodzinną podróż spędziliśmy na śpiewaniu i „zarażaniu” uczestników pozytywnym nastawieniem. Repertuar śpiewanych piosenek dobraliśmy w taki sposób, żeby nasze panie również mogły przyłączyć się do zabawy. Koncert przebojów starszych, nowych i najnowszych spowodował, że czterogodzinna autokarowa podróż minęła błyskawicznie!
Pierwszym punktem naszej wycieczki było miejsce niezwykłe – podziemia, znajdujące się pod krakowskim rynkiem – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym wzięliśmy udział w multimedialnym widowisku - podróży w czasie, podczas której mogliśmy poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. Ponadto, słuchając gwaru średniowiecznego jarmarku, mogliśmy zapoznać się z wyglądem średniowiecznych sukiennic, mieliśmy również okazję zważyć się i zmierzyć otrzymując wyniki w zapomnianych już jednostkach miary i wagi.

Po krótkim acz niezwykle sympatycznym spacerze po krakowskim rynku udaliśmy się w miejsce kolejnej wycieczkowej atrakcji, którą był park trampolin – akrobatyczna arena zawierająca mnóstwo sportowych atrakcji, w której nie można się ani na sekundę nudzić! Zabawa w parku była fantastyczna, ponieważ można było tam skorzystać nie tylko z wielu trampolin i skoczni, lecz również ze zjeżdżalni z pontonami i innych sportowych atrakcji. Większość z nas przełamywała strach i uczyła się robić salta. Ale „bohaterami trampolin” okazali się z pewnością Izabela Chmielecka i Wiktor Ruda, którzy wzięli udział w konkursie polegającym na wzięciu udziału w trzech próbach: super wytrzymałości, super szybkości i super zwinności. I znakomicie im się udało pokonać te próby!
Po tak dużym wysiłku musieliśmy uzupełnić kalorie, dlatego też kolejnym punktem wycieczki była… obiadokolacja i zakwaterowanie w hostelu. Wszyscy mieliśmy pokoje blisko siebie i aneks kuchenny do dyspozycji więc czuliśmy się prawie jak w domu. W kuchni znajdował się również nieduży stolik, przy którym mogliśmy do późna rozmawiać na przeróżne tematy z naszymi opiekunkami. 
Następnego dnia, tuż po śniadaniu, udaliśmy się na spacer po Wawelu oraz pod wawelskie wzgórze by przywitać się ze Smokiem Wawelskim. Było to preludium do niesamowitej atrakcji jaka nas tego dnia czekała, czyli wycieczki do studia telewizyjnego stacji TVN! 

Naszym przewodnikiem po studiach nagraniowych był pan Jerzy Kramarczyk - polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, znany nie tylko ze swoich ról filmowych, lecz również ze swojego głosu, którego użyczył wielu postaciom bajkowym z kreskówek takich jak: „Strażak Sam”, „Listonosz Pat”, czy „Smerfy”.
Pierwszym miejscem jakie zwiedziliśmy dzięki naszemu przewodnikowi było studio, w którym realizowany jest program „36,6 ̊ C” a wcześniej „Rozmowy w toku” Ewy Drzyzgi. Zdziwiło nas bardzo to , że studio telewizyjne jest wielką halą, której to wielkości nie widać w telewizji, ponieważ scenografia i miejsca dla widzów zmniejszają optycznie to miejsce.
Kolejną atrakcją zwiedzania siedziby stacji TVN było... nagranie własnego talk show! W programie zatytułowanym „Na świadectwie” wziął udział nasz kolega Dawid Kościański oraz nasze panie opiekunki. Wszyscy oni wcielili się w rolę realizatorów, stając za kamerami telewizyjnymi. Realizacja takiego programu okazała się nie lada wyzwaniem. Przekonaliśmy się, że prowadzenie programu telewizyjnego wcale nie jest takie proste, jak się może wydawać wszystkim widzom oglądającym program przed szklanym ekranem.
Wielką atrakcją naszej wizyty w stacji TVN było zwiedzanie pomieszczeń i planów zdjęciowych bardzo popularnych seriali paradokumentalnych „Szpital” i „Szkoła”. Nie obeszło się tutaj bez wielu zdjęć zrobionych m.in. w sali segregacji pacjentów, w „słynnej” szkolnej łazience, szkolnym radiowęźle czy gabinecie dyrektora. Niestety nie udało nam się spotkać aktorów występujących w tych produkcjach, ale otrzymaliśmy pamiątkowe zdjęcia z autografami.
Wizyta w halach produkcyjnych Telewizji TVN była ostatnim punktem naszej dwudniowej wycieczki. Po wyjściu ze studiów telewizyjnych wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Bełchatowa. Nie mieliśmy tym razem siły na śpiewanie, ponieważ niezwykle intensywna wycieczka wyczerpała nas fizycznie. Szczęśliwi, pełni wrażeń i nowych przeżyć zasnęliśmy nie czując upływu czasu i pokonywanych przez autokar kilometrów. Gdy dotarliśmy do Bełchatowa wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że była to najlepsza wycieczka na jakiej do tej pory byliśmy!

Aleksandra Dawidziak, kl. 3BG

Additional information