BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 15 lutego 2018 roku w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem, zaproszonym przez bełchatowskich pasjonatów podróży i turystyki był pan Michał Szulim – wokalista zespołu Plateau, podróżnik, dziennikarz i autor książki podróżniczej pt. „Miejsce za miejscem”. Pan Michał zaprezentował widzom swój pokaz muzyczno – fotograficzny pod tytułem „Kuba – karaibski skansen, czyli stare auta, kolejki w sklepach i najlepszy rum na świecie”. Dlatego też tematem spotkania była Kuba – wyspiarskie państwo położone na Morzu Karaibskim, w którym czas dla jego mieszkańców zatrzymał się w latach 50. – tych XX wieku, co dostrzec można w jeżdżących kubańskimi ulicami autach oraz muzyce granej przez utalentowanych Kubańczyków.

Wokalista zespołu Plateau, opowiedział o przygodach, jakie przeżył podczas pobytu na tej fascynującej wyspie. Dzięki fotografiom i filmom prezentowanym w czasie spotkania podróżnik ukazał całe piękno i barwne życie mieszkańców tego niesamowitego zakątka Karaibów. W fascynujący sposób przeniósł zgromadzonych na upalne i rozśpiewane ulice jednego z kubańskich miasteczek, gdzie na każdym kroku można podziwiać przepiękne, charakterystyczne samochody i zapoznać się z życzliwą naturą mieszkańców.
Spotkanie z panem Michałem Szulimem w Klubie Podróżnika przyjęte zostało przez miłośników podróży i turystyki entuzjastycznie a licznie zgromadzeni w sali MCK – u widzowie z pewnością długo nie zapomną tej niezwykłej kubańskiej opowieści.

Alicja Szbat, kl. IIIA LO

Additional information