BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 18 stycznia 2018 roku w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem gościem Klubu był pan Jakub Czajkowski – geograf, podróżnik i organizator wypraw przygodowych, trekkingowych, konnych i rowerowych. Pan Jakub zaprezentował widzom prelekcję pt. „Kirgistan - konno i pieszo przez Niebiańskie Góry”.
Podczas spotkania podróżnik opowiedział o swojej wyprawie trekkingowej do Kirgistanu, a konkretnie w góry Tien-szan (z jęz. chińskiego: „niebiańskie góry”) - wielki system górski w Azji Centralnej, na pograniczu Kazachstanu, Uzbekistanu, Kirgistanu i Chin, którego najwyższym szczytem jest Szczyt Zwycięstwa (inaczej Pik Pobiedy; 7439 m n.p.m.). Pan Czajkowski przybliżył słuchaczom kulturę i zwyczaje Kirgizów, opowiedział też o gościnności tego narodu. Podzielił się także ciekawostkami związanymi z kuchnią kirgiską.

Prezentacja multimedialna wzbogaciła tę ciekawą opowieść zdjęciami wspaniałych widoków azjatyckiej natury. Zaprezentowane zdjęcia ukazywały przepiękne pasma górskie, malownicze doliny, jeziora oraz zupełnie inne od naszych zwyczaje tamtejszych mieszkańców.
Widzowie z wielkim zaciekawieniem słuchali prelekcji pana Jakuba Czajkowskiego, zadając mnóstwo pytań, na które podróżnik z przyjemnością odpowiadał. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy nastrojowej muzyce podkreślającej niezwykłość Kirgistanu. Ciekawa prelekcja spowodowała, że na kolejne spotkania Klubu Podróżnika przybędzie z pewnością tak samo dużo ludzi jak na styczniowe spotkanie z panem Jakubem Czajkowskim.

Martyna Zaćmińska, kl. IIA LO

Additional information