BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

12 stycznia 2018 r. młodzież z ZSiPO im. Zbigniewa Herberta, pod opieką nauczycielek - pani Anety Borowskiej oraz pani Elżbiety Wichlińskiej-Stańczyk, wybrała się do Teatru Nowego w Łodzi. Ciekawi sztuki pt. „Ślubu nie będzie”, znanej także jako „Oto idzie panna młoda”, zebrali się około godziny 16-ej przy budynku szkoły. Tym razem miłośnicy teatru wybrali się na komedię muzyczną, autorstwa znakomitego brytyjskiego duetu Ray Cooney & John Chapman, przedstawiającą perypetie właściciela agencji reklamowej. Historia głównego bohatera, przedstawionego na deskach teatru w dniu ślubu jego jedynej córki Judy, skłoniła nas do refleksji na temat stylu życia współczesnego człowieka.

Timothy (bo tak nazywa się główny bohater komedii), zamiast ekscytować się zamążpójściem Judy, nieustannie myśli o pracy, a dokładniej o kampanii reklamowej dla swojej firmy produkującej damską bieliznę. Wkrótce wpada na genialny pomysł, iż bieliznę reklamować będzie ponętna kobieta, tancerka z lat dwudziestych. W przedślubnym szaleństwie nikt nie podziela jednak jego entuzjazmu, bo wielka uroczystość zdaje się wisieć na włosku, co spowodowane jest m. in. przez rodziców pana młodego. Jakby problemów było mało, Thimothy niespodziewanie zostaje uderzony w głowę i zaczyna widzieć niemożliwe...
Uczestnicy wyjazdu chwalili grę aktorską i wplecione aspekty taneczne. Choreografie, które mogli podziwiać na deskach łódzkiego teatru, wprawiły ich w podziw kierowany do artystów. Tamtego wieczoru uwagę zwrócili także na komizm sytuacyjny, który ukazywał, jak ważne jest ustalenie w życiu własnych priorytetów, a także uporządkowanie dóbr, wartości. Podsumowując, widowisko było pełne zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych sytuacji, dobrego humoru. Uroku komedii dodawały także rozbudowane dialogi bohaterów, dopracowane detale i widowiskowe aranżacje nieśmiertelnych przebojów z przełomu lat dwudziestych i trzydziestych.
To był kolejny urokliwy wieczór połączony z kulturalną rozrywką. Jesteśmy wdzięczni kreatywnym nauczycielom Herberta, którzy swoją postawą motywują nas do aktywnego uczestnictwa w kulturze, przyczyniając się tym samym do naszego osobistego rozwoju.

Gosia, kl.1A LO

Additional information