BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W poniedziałek 15 stycznia 2018 roku uczniowie klas trzecich liceum uczestniczący w zajęciach fakultatywnych z języka polskiego zaprezentowali efekty swojej pracy dotyczącej postmodernizmu – ogółu zjawisk kulturowych, które współcześnie istnieją i są realizowane w różnych dziedzinach szeroko pojętej kultury i sztuki.
Uczestnicy prezentacji mieli przyjemność poznać najważniejsze definicje i terminy związane z postmodernizmem oraz poznać najistotniejsze jego kierunki i kulturowe realizacje. Widzowie zostali zapoznani z postmodernizmem w kulturze popularnej (między innymi w sztuce, fotografii, współczesnych teledyskach i filmach) oraz… sprawdzić się w roli „badaczy” kultury – odgadując nawiązania i cytaty z różnych filmów, jakie wykorzystali twórcy jednego z najbardziej znanych dzieł postmodernistycznych, czyli animowanego filmu pt. „Shrek”.
Prezentacja projektu na temat współczesnej kultury zainteresowała i zaintrygowała widzów zgromadzonych w auli szkolnej. Dowiodła bowiem, że współczesny świat kultury pełen jest nawiązań i cytatów, których znajomość jest niezbędna do zrozumienia współczesnych trendów i nurtów szeroko rozumianej kultury.

Additional information