BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Dopiero w samym środku zimy
przekonałem się,
że noszę w sobie niepokonane lato”
Albert Camus

Czwartek 21 grudnia 2017 roku był dla społeczności bełchatowskiego „Herberta” wyjątkowy. Tego bowiem dnia odbyła się w szkolnej auli wieczerza wigilijna. Jest uroczystość, która odgrywa dla wszystkich uczniów i nauczycieli ogromną rolę – jest potwierdzeniem faktu, że tworzą oni wspólnotę ludzi, którzy nie tylko spotykają się codziennie, w trakcie szkolnych zajęć, lecz również lubią przeżywać ze sobą chwile uroczyste, wzruszające i serdeczne.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.30 krótkim przemówieniem katechety – pana Witolda Skupińskiego, który odczytał fragment „Biblii” dotyczący narodzenia Jezusa. Przekazał również wszystkim życzenia spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Był to wstęp do jednej z najpiękniejszych chwil każdej wieczerzy wigilijnej – wspólnego składania sobie życzeń.

Kolejnym punktem wieczornego spotkania były jasełka – tym razem uczniowie klasy 3AG pod kierunkiem pana Piotra Stelmaszczyka, przedstawili krótki spektakl, w którym przedstawiciele państw europejskich składali życzenia narodzonemu Jezuskowi, tworząc wspólnotę ludzi o innych obyczajach, ale wspólnym patrzeniu w światową przyszłość Europy.
Wieczerza wigilijna, czyli kolejny punk uroczystości, była tylko wstępem do dalszych ekscytujących zdarzeń tego wieczora. W trakcie wigilijnego posiłku…pojawił się św. Mikołaj wraz z pomocnikami i śnieżynkami. Rozdali wszystkim prezenty, które wcale nie było łatwo zdobyć, należało bowiem wziąć udział w „konkursie zimowym”, polegającym na odgadnięciu pokazywanej przez wybranego przedstawiciela klasy dyscypliny sportowej.
Po rozdaniu prezentów przyszedł czas na konkurs kolęd – uczestnicy Wigilii prezentowali widzom autorskie wykonanie wybranej przez siebie kolędy lub piosenki świątecznej. Jak co roku, było ekscytująco i niezwykle widowiskowo: widzowie mogli obejrzeć znakomite występy chórów, spotkać Mikołaja, którego na saniach wiózł renifer (czy renifery gubią zimą poroże?...) oraz zaśpiewać kolędy nie tylko po polsku, lecz również po niemiecku, angielsku i hiszpańsku. Z pewnością wszyscy uczestnicy i widzowie bawili się w czasie konkursu fantastycznie, bo artyści występujący na scenie, dzięki swoim wykonaniom, angażowali do zabawy całą zgromadzoną w auli społeczność szkolną! Było pięknie, wzruszająco i cudownie!!!
Jan Paweł II powiedział kiedyś, że „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać”. Wieczerza wigilijna, zorganizowana w auli bełchatowskiego „Herberta” była potwierdzeniem tych mądrych słów – dzięki wspólnemu dawaniu sobie tego co ma się w sobie najlepszego, wieczór okazał się niezapomniany i z pewnością pozostawi niezatarty ślad w pamięci uczestników.

Additional information