VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


„Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak...”
(„Szczęśliwej drogi już czas...”
– fragment piosenki
autorstwa Marka Skolarskiego)

W czwartek 23 kwietnia 2020 roku o godzinie 17.00 odbyło się niecodzienne spotkanie Dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas maturalnych. Była to bowiem... wideokonferencja, podczas której uczestnicy (widząc się nareszcie po kilku tygodniach kwarantanny!) wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego.
Na początku spotkania głos zabrała Wicedyrektor szkoły – pani Joanna Prasol, która, w imieniu nauczycieli, podziękowała uczniom i ich rodzicom za cudownie spędzone klika lat w „Herbercie” oraz przekazała im życzenia wielu sukcesów w dalszej edukacji, spełnienia wszystkich marzeń i zrealizowania życiowych celów. Kilka słów od siebie dodała także pani Dyrektor szkoły – pani Małgorzata Jasitczak, która w równie urzekający i życzliwy sposób pożegnała uczniów.

W dalszej części uroczystości głos zabrali wychowawcy, którzy przesłali swoim uczniom wiele wzruszających słów pożegnania, wspominając cudowne chwile spędzone wspólnie ze swoimi uczniami w murach naszej szkoły. Przekazali ponadto informacje związane ze sposobem odbioru świadectw, które w tym niezwykłym i specyficznym dla całego świata roku, będą przekazywane zgodnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
W trakcie wideokonferencji nie mogło zabraknąć krótkiego przemówienia, wygłoszonego przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Z pewnością wszystkim zapadną w pamięć słowa podziękowania, które czytane były przez dwie uczennice – Oliwię Więcławską i Natalię Studziżur – smutek, wzruszenie i żal z powodu zakończenia cudownego czasu, spędzonego w „Herbercie” odbierał głos...
Na zakończenie spotkania maturzyści otrzymali od swoich młodszych kolegów – uczniów klasy IIA LO – cyfrowy prezent niespodziankę. Był to krótki teledysk, który w humorystyczny, a równocześnie wzruszający sposób przedstawiał pożegnanie maturzysty ze szkołą (naturalnie bełchatowskim „Herbertem”) wyruszającego w swoją życiową podróż...
Już jutro, po otrzymaniu świadectwa i dokumentów z sekretariatu szkoły, kolejny rocznik uczniów „Herberta” wyruszy w świat. Ale niecodzienne, lecz równocześnie serdeczne i pełne niezwykłych wrażeń internetowe spotkanie, z pewnością utwierdziło maturzystów w przekonaniu, że drzwi szkoły oraz serca Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli „Herberta” będą dla nich zawsze otwarte...

Additional information