VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie


UDANEGO WYPOCZYNKU "HERBERCIAKI" !!!  ;) 

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”
Marek Grechuta)

W piątek 26 czerwca 2020 odbyło się w naszej szkole nietypowe zakończenie roku szkolnego. Stosując się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej odbieranie świadectw, nagród oraz dyplomów odbyło się zgodnie z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Dlatego też uczniowie „Herberta” nie spotkali się na wspólnej uroczystości, jaka zwykle odbywała się w auli szkolnej. Stosując się do podanego przez Dyrekcję szkoły harmonogramu, uczniowie klas spotkali się na krótkim spotkaniu tylko ze swymi wychowawcami, by pożegnać rok szkolny, przywitać wakacje i odebrać świadectwa, nagrody i dyplomy. Miłym akcentem każdego ze spotkań była wizyta pani Dyrektor szkoły – Małgorzaty Jasitczak, która osobiście pożegnała uczniów i wręczyła (wraz z wychowawcami klas) nagrody i dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się w tym roku świetnymi wynikami edukacyjnymi oraz udziałem w konkursach przedmiotowych. Dopełnieniem każdego z takich niezwykle sympatycznych spotkań było wspólne pożegnalne zdjęcie.
Mimo tego, że wszyscy z utęsknieniem czekali na początek wakacji, myślami byli już na początku roku szkolnego 2020/2021. Wszyscy oczekiwać będą z niecierpliwością... powrotu do szkoły, do szkolnych ławek, lekcji prowadzonych „na żywo” przez nauczyciela oraz całej „tradycyjnej” szkolnej atmosfery, której tak bardzo brakowało przez kilka ostatnich tygodni roku szkolnego 2019/2020...

 

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Karol Miłkowski z klasy Ib, zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim „Życie i Wolność – Dar i Zadanie”, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy o życiu papieża Jana Pawła II oraz popularyzacja jego filozofii. Karol otrzymał nagrodę główną w postaci wycieczki do Rzymu. Serdecznie gratulujemy!

Ośmioklasisto zobacz naszą szkołę
VI LO - "HERBERT"
Wybierz właściwie
Zapraszamy 
https://prezi.com/view/GAyd4A1qmYFOtibHoubC/
 

Z ogromną radością i dumą pragniemy Was poinformować o tym, że uczniowie klasy IB LO, biorący udział w konkursie „Matematyka bez granic”, zajęli w tegorocznej edycji 21. miejsce w Polsce (3. miejsce w województwie łódzkim)! Jest to naprawdę wielki sukces, ponieważ w tym roku w polskiej edycji konkursu „Mathématiques Sans Frontières” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Matematyczne, wzięli udział uczniowie z 524 klas (klasy pierwsze technikum i liceum) z całego kraju!
Gratulacje składamy nie tylko samym uczniom, którzy niezwykle aktywnie wykonywali wiele oryginalnych działań (nie zawsze tylko związanych z matematyką), lecz także pani Magdalenie Kapsie – Olejnik, która zaraziła uczniów pasją matematyczną.
Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z odkrywania tajemnic królowej nauk, a pani Magdalenie entuzjazmu i nieustannej radości z wprowadzania młodzieży w fascynujący świat matematyki!

Pragniemy z ogromną przyjemnością poinformować, ze zdjęcie wykonane przez Karola Miłkowskiego – ucznia klasy Ib LO – zostało zdjęciem miesiąca (maja) w konkursie fotograficznym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Geofizyczne Oddział Łódzki i Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu działające na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Temat konkursu „Krajobrazy Ziemi” miał młodych artystów inspirować do niezwykłych poszukiwań przyrodniczych, które należało utrwalić w kadrze aparatu. Karolowi taka sztuka się udała – uchwycił fragment rzeczywistości, która dla wielu z nas byłaby prozaiczna i codzienna.
Gratulując Karolowi sukcesu zachęcamy Was do obejrzenia galerii zdjęć konkursowych, którą znajdziecie wpisując w wyszukiwarce poniższy link: 

http://geomonitoring.geo.uni.lodz.pl/index.php?page=galeria-zwyciezcow-5 

 

 

Kto kradnie książki lub wypożyczonych nie zwraca,
w tego ręku niech książka
zmieni się w jadowitego węża. [...].
A kiedy stanie na Sądzie Ostatecznym,
niechaj pochłonie go ogień piekielny.
(napis w bibliotece klasztoru San Pedro w Barcelonie)

8 maja to Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy – święto, które obchodzone jest w Polsce od 1985 roku, mające na celu popularyzację czytelnictwa oraz uwrażliwienie człowieka na słowo pisane.
W związku z tym chcielibyśmy złożyć wszystkim bibliotekarzom (a w szczególności – opiekunce naszej herbertowskiej biblioteki – pani Elżbiecie Wichlińskiej – Stańczyk) życzenia wytrwałości w dziele szerzenia czytelnictwa, energii do wypracowania
w młodszych pokoleniach nawyku obcowania z książką oraz uwrażliwienia wszystkich na piękno literatury.

Niech moc sztuki literackiej będzie z Wami!

Do życzeń dołączamy prezent – niespodziankę, jaką przygotowali uczniowie klasy Ib LO.

„Szczęśliwej drogi już czas
Mapę życia w sercu masz
Jesteś jak młody ptak...”
(„Szczęśliwej drogi już czas...”
– fragment piosenki
autorstwa Marka Skolarskiego)

W czwartek 23 kwietnia 2020 roku o godzinie 17.00 odbyło się niecodzienne spotkanie Dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas maturalnych. Była to bowiem... wideokonferencja, podczas której uczestnicy (widząc się nareszcie po kilku tygodniach kwarantanny!) wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego.
Na początku spotkania głos zabrała Wicedyrektor szkoły – pani Joanna Prasol, która, w imieniu nauczycieli, podziękowała uczniom i ich rodzicom za cudownie spędzone klika lat w „Herbercie” oraz przekazała im życzenia wielu sukcesów w dalszej edukacji, spełnienia wszystkich marzeń i zrealizowania życiowych celów. Kilka słów od siebie dodała także pani Dyrektor szkoły – pani Małgorzata Jasitczak, która w równie urzekający i życzliwy sposób pożegnała uczniów.

Konkursu na najlepszego przyrodnika „Herberta” został podsumowany.
1 miejsce - Victoria Łongwa kl. 3B 
2 miejsce - Weronika Matyja kl.3A
3 miejsce - Alicja Wojnar kl. 1B

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w naukach przyrodniczych! 

Additional information