BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W czwartek 23 listopada 2017 roku obchodziliśmy wigilię świętego Andrzeja, czyli święto potocznie nazywane Andrzejkami. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w auli szkolnej andrzejkowe zabawy we wróżenie i przepowiadanie przyszłości.
Aula szkolna została w związku z tym przyozdobiona wizerunkami kotów i magicznych kości. Na spragnionych wiedzy tajemnej uczestników zabawy czekały cztery wróżki, z których każda „specjalizowała się” w innych czarach i przepowiedniach. „Narzędziami” ich pracy były między innymi: wosk, Herbaciane fusy oraz talie kart (podobno nieznaczone). Dzięki ich umiejętno-ściom ciekawi swej przyszłości uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu nie-zwykłych rzeczy: jakie imię będzie nosił ich przyszły ukochany, jakich zwierząt unikać („unikaj kogutów i smoków bo na ciebie polują”!). Ogromną popularność zyskała również jedna ze szkolnych „wyroczni”, która… przepowiadała kto i w jakich okolicznościach jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu!

Finałem tego niezwykłego, pełnego magii spotkania był poczęstunek złożony ze słodkiego upominku, który…również zawierał w sobie przepowiednię!
Mimo, że andrzejkowa „sesja” tajemnicy i magii trwała tak krótko, pozostawiła w uczestnikach nie tylko niedosyt, lecz również niepewność związaną z tym, czy wylosowana lub wygłoszona przez wróżkę przepowiednia się spełni. No i pozostał również smutek, gdy uczestnicy uświadomili sobie, że kolejne Andrzejki odbędą się dopiero za rok…

Additional information