BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

„Tramwajem jadę na wojnę,
tramwajem z przedziałem: "Nur für Deutsche",
z pierwszo - sierpniowym potem na skroni,
z zimnem lufy "Vis'a" w nogawce spodni,
siekiera, motyka, piłka, szklanka,
biało-czerwona opaska moja - opaska na ramię powstańca,
w kieszeni strach, orzełek i tytoń w bibule,
ja nie pękam, idę w śmierć ot tak - na krótką koszulę”
(fragment tekstu piosenki zespołu Lao Che pt. „Godzina W”)

W środę 22 listopada 2017 roku uczniowie klas 2AG i 2BG pod opieką pani Iwony Nagrodzkiej i pana Michała Fijołka wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było poznanie nie tylko współczesnej historii tego miasta, lecz również odkrycie tragicznych kart historii Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Tutaj, pod opieką przewodnika, udało się młodym turystom zwiedzić ten niezwykły obiekt spacerując po nim trasą zatytułowaną „Poczuj się jak VIP”. Podczas trasy miłośnicy sportu i ciekawostek sportowych mieli okazję obejrzeć pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy oraz loże VIP, z których korzystają najważniejsi przedstawiciele państw oraz biznesmeni w czasie ważnych wydarzeń sportowych i artystycznych.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsce niezwykłe a związane z tragiczną historią miasta w czasie II wojny światowej: dwoma powstaniami jakie wybuchły w nim w czasie wojny oraz wstrząsającymi losami mieszkańców po upadku powstania.
Uczestnicy wycieczki, dzięki ciekawie opowiadającym przewodnikom, mieli okazję poznać czas walki i codzienność powstania na tle okupacji i ważnych wydarzeń politycznych determinujących losy Polski po zakończeniu II wojny.
Muzeum, będące swoistym hołdem wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Skupienie i ciekawość malująca się na twarzach zwiedzających była dowodem, że żyjąc w świecie pokoju, radości i małej ilości trosk, pamiętają o tych, którzy o wolną i niepodległą Polskę walczyli kilkadziesiąt lat temu.

Additional information