BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

We wtorek 14 listopada 2017 roku uczniowie klas licealnych wzięli udział w spotkaniu z panią Malwiną Łężak – Kołatek i panem Michałem Kołatkiem – podróżnikami, których życiową pasją jest poznawanie najpiękniejszych zakątków świata. Nasi goście, zaproszeni przez pana Sławomira Marczaka – nauczyciela geografii, opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z turystyką, podróżowaniem oraz organizacją wyjazdów w różne zakątki świata.
Spotkanie podzielone było na dwie części: w części pierwszej podróżnicy opowiedzieli o swoich najcudowniejszych chwilach, jakie przeżyli w czasie swych wycieczek, częścią drugą była rozmowa na temat zajęć i planów realizowanych przez nich między wyjazdami w świat.
Widzów zgromadzonych w auli naszej szkoły zafascynowała opowieść państwa Kołatków o najdłuższej i najbardziej niezwykłej podróży jaką odbyli wiodącej po Azji, Oceanii i Ameryce Północnej (państwami jakie zwiedzili były między innymi: Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja, Nepal, Singapur, Indonezja, Australia i USA). Ośmiomiesięczna włóczęga obfitowała w wiele niezwykłych przygód, spotkań z fantastycznymi ludźmi oraz wydarzeń, dzięki którym podróżnicy nabierali życiowego doświadczenia. Przy okazji uświadomili słuchaczom fakt, iż świat nie jest zły a ludzie są otwarci, mili i pomocni.

Część druga spotkania stanowiła swoistą refleksję na temat doświadczeń wyniesionych z podróży. Wiedza o świecie, ludziach i sobie, jaką nabyli globtroterzy spowodowała, że swoje plany życiowe związali… z podróżami i turystyką! Produkcja filmów i reklam związanych z turystyką stałą się ich życiową pasją oraz możliwością nie tylko wyjazdów w odległe zakątki świata ale spełnieniem marzeń oraz niesamowitym sposobem na życie.
Radość i nieustanny uśmiech nie schodzący z twarzy Malwiny i Michała w trakcie opowiadania o podróżach były znaczącym dowodem na to, że jeśli tylko się chce coś osiągnąć i się do tego celu konsekwentnie dąży to każde marzenie się spełni.

Additional information