BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

Dwadzieścia siedem ton zebranej makulatury, ponad tysiąc sześciuset uczestników, kilkanaście tysięcy rozdanych sadzonek drzew i krzewów – to efekt sobotniej, ósmej już edycji akcji bełchatowskiego starostwa „Drzewko za makulaturę”, w której czynny udział wzięli uczniowie gimnazjum i liceum „Herberta”. Nasi uczniowie w ramach akcji wolontariatu pomagali pracownikom starostwa w przeprowadzeniu akcji.

- W celu promowania aktywnego stylu życia i zachęcania naszej młodzieży do bezinteresownej pomocy innym postanowiliśmy utworzyć w naszej szkole grupę WOLONTARIAT HRRBERTA. Sobotnia akcja starostwa była doskonałą okazją, by sprawdzić nasze siły – mówi Aneta Borowska. - Okazało się, że nasza młodzież chętnie i z ogromną energią przystąpiła do pracy, uwijając się jak w przysłowiowym ukropie. Uczniowie pomagali w ważeniu makulatury przyniesionej przez mieszkańców i oczywiście wydawali sadzonki drzew i krzewów.

 

Z „Herberta” do udziału w akcji zgłosiło się jedenaście osób. Ubrani w firmowe koszulki ochoczo przystąpili do pracy.

- Po raz pierwszy w historii akcji „Drzewko za makulaturę” pomagała nam młodzież – przyznaje Tomasz Głowacki, kierownik referatu ds. edukacji ekologicznej w starostwie. - Sprawdzili się świetnie, znacząco przyspieszyli przebieg akcji i skrócili mieszkańcom czas oczekiwania na zważenie makulatury i wydanie sadzonek. Dziękuję bardzo za tę inicjatywę i mam nadzieję, że za rok również będziemy mogli liczyć na pomoc.

W ramach podziękowania od starostwa za pomoc przy akcji, uczniowie otrzymali kilkanaście sadzonek drzew i krzewów, które upiększą teren przy naszej szkole. Uroczystego sadzenia dokonała dyrektor szkoły, p. Małgorzata Jasitczak.

Additional information