BEZPŁATNE LICEUM I GIMNAZJUM

W naszej szkole jako pierwszej w powiecie bełchatowskim 
wdrożyliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

LIBRUS Synergia - szczegółowe informacje dla rodziców o systemie.

W piątek 15 września 2017 roku cała społeczność bełchatowskiego „Herberta” wybrała się na biwak integracyjny do Ośrodka Konferencyjno – Szkoleniowego „Przy Patykach” w Kolonii Łobudzice. Głównym celem wycieczki były otrzęsiny, a więc wprowadzenie uczniów klas pierwszych do naszej małej „herbertowskiej” społeczności. Wszyscy, którzy na tę imprezę rokrocznie się wybierają wiedzą, że taki wyjazd to nie tylko inicjacja pierwszaków, lecz przede wszystkim spotkanie z przyjaciółmi i wspólne aktywne spędzenie czasu.
Tak też było w tym roku: wychowawcy klas pierwszych liceum rozpoczęli pobyt „na Patykach” od integracyjnego spotkania ze swoimi podopiecznymi, inni natomiast wybrali się na spacer po okolicy lub też „obrali kurs” na boiska do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki.
Po poznaniu okolicy i zakończeniu integracji pierwszaków z wychowawcami przyszedł czas na… integrację z uczniami klas starszych. Otrzęsiny, jak każdego roku w naszej szkole, były pomysłowe, atrakcyjne i sprzyjające poznaniu młodszych kolegów przez wszystkich przedstawicieli starszych roczników naszej szkoły. Oczywiście kisiel, mąka oraz przedziwne specyfiki degustowane przez pierwszaków grały tutaj pierwsze skrzypce.
Wszystkich uczestników zabawy zjednoczyło w pewnej chwili wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

To jednak nie był koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień. Jednym z ważniejszych momentów biwaku jest bowiem co roku międzyszkolny turniej w przeciąganiu liny. Jak co roku, konkurs stał na wysokim poziomie i przyniósł wiele niespodzianek. Jedną z nich okazało się…zwycięstwo drużyny reprezentującej klasę IB LO! Przedstawicielom tej klasy należą się ogromne brawa i gratulacje! Była to grupa osób nie znających się wcześniej zbyt długo więc wspólna walka o zwycięstwo była z pewnością trudniejsza niż innych. Taki sukces z pewnością przyniesie znakomite rezultaty w drodze do integrowania się całej klasy.
W kategorii klas gimnazjalnych zwycięzcami okazali się przedstawiciele klasy 3AG, którzy po zaciętych meczach okazali się najlepiej zorganizowaną drużyną. Gratulujemy!!!
Finałem tego niezwykle atrakcyjnego integracyjnego biwaku okazał się poczęstunek w postaci przepysznej pizzy przyrządzonej przez kucharzy ośrodka „Przy Patykach”. Posiłek z pewnością przydał się każdemu z uczestników wyjazdu. Aktywny wysiłek na świeżym powietrzu oraz moc innych atrakcji z pewnością spowodował, że głód zaczął doskwierać wielu z nich.
Biwak integracyjny Anno Domini’ 2017 zakończył się wspólnym powrotem uczestników autobusami do Bełchatowa. Mimo tego, że trwał on tylko kilka godzin, pozostanie z pewnością w sercach i wspomnieniach wszystkich jako impreza, która potwierdziła, że szkoła im. Zbigniewa Herberta to nie tylko codzienna nauka i spotkania w szkolnych ławach…
P. S. Całoroczne „przygotowania” nauczycieli do zmagań w przeciąganiu liny okazały się sukcesem: drużyna „belfrów” w starciu z reprezentacją uczniów…zdobyła aż jeden punkt!!! Nauczyciele wprawdzie przegrali swój mecz stosunkiem 2:1 ale można mówić o ich niewielkim postępie w tej dyscyplinie. Za rok z pewnością będzie jeszcze lepiej! Trzymamy kciuki!!!

Additional information